Szkoła Letnia 2020

Szkoła Letnia Fundacji Pięć Plus

Image

Przygotowaliśmy pięć dni, które wyposażą każdego w zestaw umiejętności przyszłości. W ramach naszych wakacyjnych zajęć kursanci opanują zestaw supermocy; nauczą się czytać 5 razy szybciej, poznają mnemotechniki oraz nowoczesne techniki notowania. Nauczą się także błyskawicznej i bez wysiłkowej metody nauki języków obcych.

Szkoła Letnia została swtorzona z myślą o uczniach 7-8 klasy szkoły podstawowej, licealistach oraz studentach. Przewidujemy oddzielne grupy wiekowe.

Podczas Letniej Szkoły włamiemy się do umysłu i dowiemy się, w jaki sposób zarządzać czasem, tworzyć atomowe nawyki, motywować się i krok po kroku ćwiczyć swoją produktywność.
Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez certyfikowanych trenerów Fundacji Pięć Plus. Używamy metody aktywnej, co oznacza praktyczne ćwiczenia i brak wykładów. Ponadto w każdy dzień Letniej Szkoły odwiedzi nas gość specjalny – ekspert, który przeprowadzi warsztaty ze swojej dziedziny.

Wszyscy absolwenci Letniej Szkoły otrzymają od nas certyfikaty, poświadczające zdobyte umiejętności. Na prośbę kursantów prowadzący kurs wystawi również indywidualne referencje kompetencji miękkich.

Reżim sanitarny
Zajęcia odbywają się w świeżo wyremontowanej siedzibie Fundacji na Muranowie oraz w Parku Krasińskich. Grupy zajęciowe liczą od 6 do 10 osób, co pozwala na spełnienie wszystkich wymogów reżimu sanitarnego.
Nasze pomieszczenia są codziennie ozonowane, a w biurze posiadamy śluzę sanitarną i każdy kursant jest zobowiązany do skorzystania z niej przed wejściem na zajęcia.

Na skróty

Ze względu na dużą liczbę chętnych, zaplanowaliśmy w tym roku cztery turnusy Letniej Szkoły; pierwszy 6-10 lipca, drugi 20-24 lipca, trzeci 3-7 sierpnia i czwarty 24-28 sierpnia. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 15:00. Pięciogodzinne zajęcia są najefektywniejszą formą poznawania nowych umiejętności według krzywej zapamiętywania. Planujemy również atrakcje popołudniowe (więcej poniżej). Każdego dnia zapewniamy uczestnikom przekąski i pełnowartościowy obiad.
Nasze zajęcia prowadzimy w świeżo wyremontowanym Fundacji przy ulicy Nalewki 5 oraz w pobliskim Parku Krasińskich. Najłatwiej trafić do nas od metra Ratusz Arsenał. Zapewniamy wygodne fotele, słoneczną salę oraz kanapę.
Podczas zajęć nasi kursanci mają dostęp do zdrowych przekąsek na koncentrację oraz wody, kawy, herbaty i yerba mate. Codzienie zapewniamy również pełnowartościowy obiad. Podczas zajęć zachęcamy do korzystania z telefonów (w mądry sposób!), chodzenia po biurze i wychodzenia na dwór. Ważnym elementem są efektywne przerwy, które planujemy zgodnie z metodą Pomodoro.
Aby umożliwić wszystkim uczestnictwo w naszej szkole letniej, przygotowaliśmy dostępną ofertę cenową. Można wybrać jeden z trzech wariantów uczestnictwa w naszej Szkole Letniej, a koszt uczestnictwa wynosi od 849 do 1199,- . Przewidzieliśmy również specjalną, zniżkę w wysokości 100 złotych dla rodzeństw i znajomych, zapisujących sie wspólnie.

Program i warunki

Przeczytaj opisy zajęć i wszystkich atrakcji, które przygotowaliśmy. Podczas Letniej Szkoły nauczysz się zarówno żonglowania jak i wstawania z pierwszym budzikiem.

Sprawdź jak!

Prowadzący i eksperci

W tym miejscu możesz poznać wszystkich prowadzących, którzy tworzą Letnią Szkołę. Wszyscy są nie tylko specjalistami w swoich dziedzinach, ale też świetnymi praktykami.

Czytaj więcej

Harmonogram i dostępność

Zamieściliśmy w tym miejscu szczegółową rozpiskę zajęć w ramach Letniej Szkoły oraz informację o wolnych miejscach na poszczególnych turnusach

Wolne terminy

Cennik i zapisy

Przygotowaliśmy trzy warianty cenowe - każdy znajdzie coś dla siebie. W tej sekcji znajdziesz też formularz, za pomocą którego zapiszesz się do Letniej Szkoły.

Zapisz się!

Program Szkoły Letniej

Szkoła Supermocy

Czytanie szybkie jak F-16
Czytasz siedem książek zamiast jednej w tydzień

Poprzez rozszerzanie pola widzenia, czytanie ze wskaźnikiem czy wyszukiwanie słów kluczy poprawiamy zrozumienie czytanego tekstu i przyspieszamy tempo czytania.
Gwarantujemy 5-krotne przyspieszenie prędkości czytania.

W wybranym pakiecie Letniej Szkoły otrzymasz od nas także dostęp do kursu szybkiego czytania online. Zajęcia z szybkiego czytania prowadzi Piotr Starzyński – autor kursu w naszej Fundacji.

Językowy ninja
Bez problemu zapamiętujesz 200 nowych słówek dziennie

Bazując na najnowszych metodach nauki języków i neuropsychologii uczymy od podstaw technik, które pozwalają na błyskawiczną naukę dowolnego języka obcego.
W programie zajęć przewidzieliśmy między innymi: aktywny słownik, fiszki, optymalne systemy powtórek, konwersacje z "gumową kaczką", zestaw aplikacji czy szkice gramatyczne.

Jak wytrenować dzikiego słonia?
Czyli koncentracja na zawołanie
Image

Umiejętność skupiania uwagi jest kluczowa w dzisiejszym świecie, pełnym rozpraszaczy. Na zajęciach uczymy, w jaki sposób ćwiczyć skupienie.
Dzięki odpowiednim technikom koncentracja staja się łatwa do osiągnięcia nawet w stresowych sytuacjach, a aktywne słuchanie wchodzi w nawyk kursantów.

Mózg jak karabin
4-krotne skrócenie czasu nauki
Image

Dzięki poznaniu technik takich jak: pokój rzymski, wizualizacje czy EPS (system zapamiętywania dat) uczenie się czegokolwiek już nigdy nie będzie problemem.
Uczymy, jak w łatwy sposób od razu zapamiętywać imiona, daty i numery telefonów.

Pokazujemy, jaki sposób ćwiczyć koncentrację i wytresować dzikiego słonia. Dzięki takiemu treningowi raz opanowany materiał zostaje przeniesiony do pamięciu długotrwałej.

Image
Notatki 2.0
Mind Mapping i metoda Cornella

Aby udział w Szkole Letniej był jak najbardziej produktywny, każdy turnus zaczynamy od ulepszenia systemu notowania.
Proponujemy innowacyjny system prowadzenia notatek, opatentowany przez Tonego Buzana. Jest oparty na kolorach, skojarzeniach i powiązaniach. Tworzenie map myśli to gwarancja, że wiedza będzie zawsze dostępna i łatwa do przypomnienia przed egzaminami końcowymi.
badania dowodzą, że stosowanie map myśli poprawia zapamiętywanie o 80 %.

Godzinowa rozpiska zajęć
Zajęcia Liczba godzin
1 Szybkie Czytanie 6 godzin
2 Mnemotechniki 2 godziny
3 Mind Mapping 2 godziny
4 Językowy ninja 2 godziny
5 Koncentracja 2 godziny

Mentalna Siłownia

Zaklinacz czasu
Zostań prawdziwym czasowym czarodziejem

Na zajęciach z organizacji czasu pokazujemy, jak efektywnie wykorzystać czas.
Ogarnięcie można wyćwiczyć.

Dzięki metodom takim jak planowanie lokacyjne, checklista i system GTD nasi kursanci wiedzą, w jaki sposób pogodzić naukę z życiem towarzyskim oraz obowiązki i pasje. Ponadto wstają, gdy dzwoni budzik i nie odkładają rzeczy na ostatnią chwilę.

Żeby się tak chciało, jak się nie chce!
Czyli techniki skutecznej motywacji
Image

Jedną z największych przeszkod w nastoletnim życiu jest brak chęci do zrobienia czegokolwiek.
Wiemy co zrobić, żeby chciało się chcieć.Na zajęciach krok po kroku uczymy budowania nawyków, skutecznego ładowania akumulatorów i zdobywania paliwa do codziennych obowiązków.

Jak skutecznie marzyć?
Metody planowania i osiągania celów
Image

To, co chcemy osiągnąć, często wydaje się abstrakcyjne i odległe.
Uczymy, jak obudzić w sobie olbrzyma
poprzez planowanie, analizę i realizację swoich celów. Umiejętności te są szczególnie ważne na progu istosnych życiowych decyzji, takich jak wybór liceum, profilu, czy później kierunku studiów.

Zamienić problem w rozwiązanie
Warsztaty poświęcone rozwiązywaniu trudnych sytuacji
Image

W nastoletnim życiu dużo się dzieje i czasami trudno odnaleźć się w szkole, klasie, gąszczu obowiązków i decyzji.
Dostarczamy konkretnych narzędzi do samodzielnego radzenia sobie z problemami

Wśród proponowanych przez nas metod znajdują się techniki projekcyjne, ważenie listy, trening asertywności oraz prowadzone gościnnie warsztaty radzenia sobie ze stresem.

Image
Trening personalny
Czyli nauka zachowań grupowych i elementy coachingu

W ramach budowania kompetencji przyszłości, uczymy w praktyce zastosowania ról grupowych, zarządzania projektami i stosowania się do faz pracy zespołowej.
Pokazujemy też kursantom metodę IKIGAI, dzięki której można w prosty sposób przeanalizować swój wybór liceum, studiów, czy przyszłego zawodu.

Godzinowa rozpiska zajęć
Zajęcia Liczba godzin
6 Organizacja czasu 2 godziny
7 Motywacja 1 godzina
8 Osiąganie celów 2 godziny
9 Rozwiązywanie problemów 1 godzina
10 Coaching 2 godziny

Warsztaty Gościnne i wyjścia

Image
Więcej informacji

Metody walki ze stresem

Image
Więcej informacji

Żonglerka i synchronizacja półkul

Image
Więcej informacji

Wieczór filmowy w kinie Muranów

Image
Więcej informacji

Lego Scrum Game

Image
Więcej informacji

Joga i techniki oddechowe

Image
Więcej informacji

Majsternia - Centrum Nauki Kopernik

Image
Więcej informacji

Warsztaty z cyberbezpieczeństwa

Prowadzący Zajęcia

Piotr Dacjusz StarzyńskiPrezes fundacji

Założyciel Fundacji Pięć Plus i doktorant wydziału Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Trener szybkiego czytania, mnemotechnik, map myśli i rozwoju osobistego. Gra w zespole Igray i Babickiej Orkiestrze Dętej im. Krzysztofa Pendereckiego

"Ze względu na nieustanną potrzebę podnoszenia swoich kwalifikacji zdecydowałem się na zgłębienie tajników skutecznej nauki. Wiem z doświadczenia, że odpowiednia motywacja i organizacja czasu stanowią klucz do sukcesu. To one sprawiają, że da się złapać wszystkie sroki za ogon!"


piotr@5plus.edu.pl

Olga StarzyńskaCzłonek zarządu

Trenerka metod efektywnej nauki oraz pasjonatka języków obcych, absolwentka kursów organizacji czasu, mnemotechnik oraz map myśli. Studentka socjologii i iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Swoim doświadczeniem wspiera nas przy tworzeniu kursów.

"Łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której na nic nie mamy czasu. Właściwa organizacja czasu pozwala mi jednak utrzymać codzienne obowiązki na przyzwoitym poziomie przy jednoczesnej pracy oraz realizacji mojej wielkiej życiowej pasji - nauki języka hiszpańskiego"


ola.starzynska@5plus.edu.pl

Katarzyna ObidzińskaTrenerka

Coach, trener personalny, studentka 5 roku Warszawskiej Akademiii Teatralnej, technikami pracy głosem, prowadziła wiele warsztatów z emisji głosu, wystąpień publicznych, aystentka reżysera w warszawskim Teatrze Rozmaitości, aktorka teatru baza.

"Jako aktorka muszę zapamiętywać ogromne partie tekstu, mnemotechniki w połączeniu z technikami walki ze stresem pozwalają na swobodę gry zarówno w świetle reflektorów jak i przy pełnej sali."


katarzyna.obidzinska@5plus.edu.pl

Paweł SzydłowskiCzłonek zarządu

Koordynator Unijnych wymian międzynarodowych (POWER, Narodowa Agencja), animator, instruktor ZHP, lider, organizator wyjazdów grupowych, trener metod szybkiego czytania, autor wielu prac naukowych, człowiek który pamięta wszystkie nazwiska i fakty oraz czyta dwanaście książek tygodniowo.

"Ciężka praca to coś, co szlifuje każdy charakter. Jednakże praca taka zawsze musi mieć sens. Jestem zwolennikiem metod prowadzących bezpośrednio do osiągnięcia celu oraz organizacji czasu, ponieważ punktualność jest grzecznością królów."


pawel.szydlowski@5plus.edu.pl

Patryk Kujawskiczłonek zarządu

Trener zajęć grupowych, lider projektów międzynarodowych (Francja, Litwa, Azerbejdżan) oraz praktyk mnemotechnik. Zajmuje się programowaniem systemów bankowych, rozwój osobisty i coaching gupowy to jego odpowiedź na brak motywacji czy porozumienia w hermetycznych środowiskach.

"Wszyscy, którzy mieli kiedykolwiek okazję kierować zespołem programistów, wiedzą, że nie jest to łatwe. Jednak zaawansowane techniki komunikacji pozwalają przełamać każdą barierę"


patryk.kujawski@5plus.edu.pl

Ewa Ochodzkatrenerka

Absolwentka medycyny na warszawskim Uniwersytecie Medycznym, aktywistka i działaczka projektów międzynarodowych oraz trenerka metod szybkiego uczenia się, posiada szerokie doświadczenie w każdej grupie wiekowej - od sześciolatków do seniorów.

Medycyna całkowicie zabiera niektórym osiem lat życia. Nie wyobrażam sobie ograniczenia moich aktywności a korzystanie z mnemotechnik pozwala mi łączyć studia, pracę oraz prowadzenie drużyny harcerskiej"


ewa.ochodzka@5plus.edu.pl

Bartłomiej Bojskitrener

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz filologii japońskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Aktywny działacz samorządu uniwersytetu warszawskiego, organizator wyjazdów studenckich oraz międzynarodowych spotkań. Trener mnemotechnik i specjalista od nauki języków obcych.

"Moje licealne doświadczenia z szybkim czytaniem zachęciły mnie do zgłębienia tematu szybkiej nauki. W efekcie byłem w stanie pogodzić pracę na pełny etat oraz dwa dzienne kierunki studiów na różnych uczelniach."


bartlomiej.bojski@5plus.edu.pl

Terminy

Image

Dostępnych jest pięć turnusów;
I. 29 czerwca- 3 lipca
II. 6-10 lipca
III. 20-24 lipca
IV. 3-7 sierpnia
V. 24-28 sierpnia
.
Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 15:00.
We wtorek i czwartek odbędą się również wyjścia - do kina Muranów i Majsterni w Centrum Nauki Kopernik. W te dni zajęcia kończą się o 18:30.

Reżim sanitarny
Zajęcia odbywają się w świeżo wyremontowanej siedzibie Fundacji na Muranowie oraz w Parku Krasińskich. Grupy zajęciowe liczą od 6 do 10 osób, co pozwala na spełnienie wszystkich wymogów reżimu sanitarnego.
Nasze pomieszczenia są codziennie ozonowane, a w biurze posiadamy śluzę sanitarną i każdy kursant jest zobowiązany do skorzystania z niej przed wejściem na zajęcia.

Wolne miejsca

Sprawdź dostępność!
I. 29 czerwca- 3 lipca

brak wolnych miejsc

100% Complete
II. 6-10 lipca

5 wolnych miejsc

50% Complete
III. 20-24 lipca

4 wolne miejsca

60% Complete
IV. 3-7 sierpnia

6 wolnych miejsc

40% Complete
V. 24-28 sierpnia

5 wolnych miejsc

50% Complete

Wybierz wariant dla siebie

Pakiet Lew - 1199,-

Pakiet Lew obejmuje wszystkie zajęcia, przewidziane w szkole letniej. Dodatkowo uczestnicy wezmą udział w dwóch wyjściach - do Majsterni w Centrum Nauki Kopernik i na pokaz filmu z prelekcją w Kinie Muranów.

Dodatkowo w ramach pakietu Lew każdy uczestnik otrzyma test swoich predyspozycji i rekomendacje, nad którymi będzie miał okazję popracować indywidualnie z trenerem podczas dodatkowego spotkania.

W pakiecie Lew uczestnik otrzyma również komplet materiałów, wspomagających efektywną naukę (naukowe pomoce, fiszki, wskaźniki, szkicownik map myśli i wiele innych). Stanowi on komplet, który polecamy i omawiamy na zajęciach.

Największym atutem pakietu Lew jest dożywotni dostęp do wszystkich zajęć, dzięki któremu zawsze można bezpłatnie odświeżyć sobie dowolne zajęcia w naszej Fundacji.

Program kursu Harmonogram Cennik Zapisz się!
Image

Pakiet Lew to Szkoła Letnia wykorzystana w pełni

Image

Pakiet Orzeł to połączenie ekonomii i atrakcji

Pakiet Orzeł - 999,-

Pakiet Orzeł obejmuje wszystkie zajęcia, przewidziane w szkole letniej. Dodatkowo uczestnicy wezmą udział w dwóch wyjściach - do Majsterni w Centrum Nauki Kopernik i na pokaz filmu z prelekcją w Kinie Muranów.

W ramach zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak w pełni wykorzystać swój potencjał oraz nauczą się supermocy takich jak szybkie czytanie i ekspresowa nauka języków.

Dodatkowe wyjścia będą okazją na integrację i poszerzenie swoich horyzontów kulturowych (Kino Muranów) i technicznych (Majsternia Centrum Nauki Kopernik).

Program kursu Harmonogram Cennik Zapisz się!

Pakiet Koala - 849,-

Pakiet Kola obejmuje wszystkie zajęcia, przewidziane w szkole letniej. Na zajęciach uczestnicy nauczą się supermocy umysłowych oraz tego, jak lepiej radzić sobie w codziennym życiu.

W ramach każdego pakietu zapewniamy wszystkim uczestnikom napoje, przekąski oraz gorący obiad.

Program kursu Harmonogram Cennik Zapisz się!
Image

Pakiet Koala to dostęp do zajęć Szkoły Letniej w najniższej cenie

Cennik Szkoły Letniej

Pakiet Koala

pięć dni zajęć w godzinach 10:00-15:00

849

 • Szkoła supermocy
 • Mózg jak karabin
 • Spotkania z ekspertami
 • Obiad
 • Certyfikat ukończenia kursu

Pakiet Orzeł

udział w zajęciach, wyjścia i kurs online

999

 • Szkoła supermocy
 • Mózg jak karabin
 • Spotkania z ekspertami
 • Obiad
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Wyjście do kina Muranów
 • Wyjście do Centrum Nauki Kopernik
 • Podwieczorek
 • Kurs Online

Pakiet Lew

wszystkie atrakcje, materiały oraz zajęcia indywidualne

1199,-

 • Szkoła supermocy
 • Mózg jak karabin
 • Spotkania z ekspertami
 • Obiad
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Wyjście do kina Muranów
 • Wyjście do Centrum Nauki Kopernik
 • Podwieczorek
 • Kurs Online
 • Godzina zajęć indywidualnych
 • Test predyzpozycji + rekomendacje
 • Zestaw materiałów
 • Dożywotni dostęp do zajęć